Ona a On

Autor: Žaneta Daroková | 7.5.2011 o 21:45 | Karma článku: 8,13 | Prečítané:  1779x

Objavila sa v schátranej budove železničnej stanice nečakane a úplne free. Krátke blond vlasy ležérne zastoknuté za malými bielymi ušami, veľké hnedé oči na belavej okrúhlej tvári, rifle až po zem a široká zelená vetrovka stiahnutá v páse. Šestnásťročná školáčka s pohybmi absolútne slobodnými a veselými. Zaujala ma svojou bezprostrednosťou a spontaneitou. Hneď by som sa pridala k nej, no úzky decentný kostým pod flaušovým kabátom nepovoľoval uzdu mojej fantázii. V tom cez železné škrípajúce dvere vlakovej budovy vošiel ON. Držal v ruke jej cestovnú tašku. Ona si medzitým kúpila lístok do Zvolena a vlak z Košíc mal každú chvíľu prísť.

 http://browse.deviantart.com/photography/conceptual/?q=embrace&o

 

Sedela som na drevenej lavičke v tej istej budove a čakala som na vlak. Hlavu som si opierala o stenu a v pravidelných intervaloch otvárala a privierala ospalé viečka. Pri predstave sedemhodinovej cesty do Bratislavy som si nahovárala, že som v tej najlepšej kondícii.

Tri minúty do príchodu vlaku zavelili, aby som sa pomaličky presunula k vlakovému nástupišťu. Vonku už stáli ľudia a pri jednej lavičke aj ONA a ON. Kontrolovali všetky zipsy na taške, či sú poriadne zatvorené a ONA sa pritom vždy veselo krútila. Celé telo jej ustavične poskakovalo a hlava, tá sa raz otočila k nemu a raz k taške položenej na lavičke.

ON sa na ňu pokojne díval a ....... mäkkým dotykom jej pohladil vlasy. Potom prešiel rukou na jej pravé plece a pohladil jej ho ako dobrý kamarát. ONA sa stále krútila a veselo si džavotala, akoby vzácne dotyky ani nevnímala. Znovu zdvihol ruku, aby jej pohladil jemné blond vlasy. Prešiel po nich rukou zhora až dole, akoby jej narovnával a upravoval účes. Opäť sa rukou vrátil k jej plecu, aby náhodou nezabudla, že stojí stále pri nej.

ONA stále rozprávala a ON ... chytil jej hlavu do rúk a pobozkal ju na rozlúčku na obe líčka. ONA sa mu vzápätí vrhla do otvoreného náručia. Malými nežnými rukami objala jeho široký pás, hlavu si položila na jeho hruď a ON si ju k sebe pevne pritisol. Sklonil sa hlavou k jej hlave, poslednýkrát ju pohladil po vlasoch a rýchlo sa vymanil z jej objatia. Zjavne sa ponáhľal. Alebo žeby sa nepatrilo dlho sa objímať a navyše na verejnosti? .... Dal jej narýchlo posledný starostlivý bozk a odišiel zrýchleným krokom k autu.

Našla som si prvé prázdne kupé a ONA si prisadla ku mne. Privrela oči a tvárila sa, že spí, až kým jej nezazvonil mobil. Bol to ON.

"Áno, oco, fšetko je fporiadku ..."

... otočila som hlavu, privrela oči ... a tvárila sa, že spím ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?