Ona a On

Autor: Žaneta Daroková | 7.5.2011 o 21:45 | Karma článku: 8,13 | Prečítané:  1747x

Objavila sa v schátranej budove železničnej stanice nečakane a úplne free. Krátke blond vlasy ležérne zastoknuté za malými bielymi ušami, veľké hnedé oči na belavej okrúhlej tvári, rifle až po zem a široká zelená vetrovka stiahnutá v páse. Šestnásťročná školáčka s pohybmi absolútne slobodnými a veselými. Zaujala ma svojou bezprostrednosťou a spontaneitou. Hneď by som sa pridala k nej, no úzky decentný kostým pod flaušovým kabátom nepovoľoval uzdu mojej fantázii. V tom cez železné škrípajúce dvere vlakovej budovy vošiel ON. Držal v ruke jej cestovnú tašku. Ona si medzitým kúpila lístok do Zvolena a vlak z Košíc mal každú chvíľu prísť.

 http://browse.deviantart.com/photography/conceptual/?q=embrace&o

 

Sedela som na drevenej lavičke v tej istej budove a čakala som na vlak. Hlavu som si opierala o stenu a v pravidelných intervaloch otvárala a privierala ospalé viečka. Pri predstave sedemhodinovej cesty do Bratislavy som si nahovárala, že som v tej najlepšej kondícii.

Tri minúty do príchodu vlaku zavelili, aby som sa pomaličky presunula k vlakovému nástupišťu. Vonku už stáli ľudia a pri jednej lavičke aj ONA a ON. Kontrolovali všetky zipsy na taške, či sú poriadne zatvorené a ONA sa pritom vždy veselo krútila. Celé telo jej ustavične poskakovalo a hlava, tá sa raz otočila k nemu a raz k taške položenej na lavičke.

ON sa na ňu pokojne díval a ....... mäkkým dotykom jej pohladil vlasy. Potom prešiel rukou na jej pravé plece a pohladil jej ho ako dobrý kamarát. ONA sa stále krútila a veselo si džavotala, akoby vzácne dotyky ani nevnímala. Znovu zdvihol ruku, aby jej pohladil jemné blond vlasy. Prešiel po nich rukou zhora až dole, akoby jej narovnával a upravoval účes. Opäť sa rukou vrátil k jej plecu, aby náhodou nezabudla, že stojí stále pri nej.

ONA stále rozprávala a ON ... chytil jej hlavu do rúk a pobozkal ju na rozlúčku na obe líčka. ONA sa mu vzápätí vrhla do otvoreného náručia. Malými nežnými rukami objala jeho široký pás, hlavu si položila na jeho hruď a ON si ju k sebe pevne pritisol. Sklonil sa hlavou k jej hlave, poslednýkrát ju pohladil po vlasoch a rýchlo sa vymanil z jej objatia. Zjavne sa ponáhľal. Alebo žeby sa nepatrilo dlho sa objímať a navyše na verejnosti? .... Dal jej narýchlo posledný starostlivý bozk a odišiel zrýchleným krokom k autu.

Našla som si prvé prázdne kupé a ONA si prisadla ku mne. Privrela oči a tvárila sa, že spí, až kým jej nezazvonil mobil. Bol to ON.

"Áno, oco, fšetko je fporiadku ..."

... otočila som hlavu, privrela oči ... a tvárila sa, že spím ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?